Przypominamy o kampanii FAIR INTERNET FOR PERFORMERS!
W pierwszej połowie 2015 roku ponad trylion piosenek, filmów i seriali telewizyjnych zostało rozpowszechnionych w sieci w ramach streamingu - było to ponad dwa razy więcej niż w roku 2014. Podczas gdy Spotify, Netflix oraz iTunes i inne legalnie działające serwisy oferujące usługi on-demand oraz umożliwiające dostęp do treści zdobywają coraz większą popularność i renomę, artyści wciąż nie otrzymują przysługującego im stosownego wynagrodzenia stanowiącego udział we wpływach uzyskiwanych z eksploatacji ich utrwalonych wykonań. Cztery międzynarodowe organizacje, przy wsparciu organizacji krajowych, w tym STOART, reprezentujące ponad pół miliona artystów w Europie (AEPO-ARTIS, EuroFIA, FIM i IAO) połączyły siły i rozpoczęły kampanię na rzecz sprawiedliwego traktowania artystów w sieci.

Podpisz petycję!
Kampania Fair Internet - tu znajdziesz informacje na temat kampanii.

Aktualności
Z przyjemnością informujemy, że wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Artystów, dnia 1 lipca 2016 r. uruchamiamy nową platformę internetową eWykonawca - www.ewykonawca.pl
dodano: 30-06-2016
więcej
STOART wyznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do wykonywania wspólnego poboru wynagrodzeń za korzystanie z przedmiotów praw pokrewnych na polu eksploatacji odtwarzanie.
dodano: 06-06-2016
więcej
46 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe - Puławy 2016
dodano: 08-06-2016
więcej
Przypominamy o kampanii FAIR INTERNET FOR PERFORMERS!
dodano: 02-06-2016
więcej
Czy wiesz że...
Artyście Wykonawcy, którego nagrania są wykorzystywane w nadaniach radiowo-telewizyjnych i w miejscach publicznych przysługuje prawo do wynagrodzenia. więcejZapraszamy do odwiedzania strony internetowej Instytutu Muzyki i Tańca - www.imit.org.pl. STOART aktywnie wspiera działania Instytutu Muzyki i Tańca, istotne dla rozwoju kultury muzycznej. Od lat jesteśmy fundatorem przyznawanej przez środowisko muzyczne nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej, a nasi eksperci uczestniczą w pracach badawczych i naukowych Instytutu.
Sprawdź tantiemy: mamy je dla was
Szanowni artyści wykonawcy utworów muzycznych i słowno-muzycznych

Sprawdź czy znajdujesz się na liście wykonawców, dla których ZAW STOART zainkasował tantiemy od nadawców i innych użytkowników artystycznych wykonań. Prosimy o pilny kontakt w celu sformalizowania procedury wypłaty.
zobacz listę (aktualizacja 16.06.2015 r.)